Sıkça Sorulan Sorular

Kullanılacak su geçirmez konnektör serisini nasıl belirlerim?
Pin sayısını belirledikten sonra Kaç Amper akım geçecek bilmek lazım, Seriler yükseldikçe daha yüksek amper kullanılabilir.
Kullanılacak seriyi bulduktan sonra hangi ürün nasıl belirlerim?
- Panel için konnektör seçiyor iseniz Panel önü yada panel arkası montaj kararını verirsiniz.
- Akım panel tarafından geliyor ise dişi olması gerekiyor güvenlik maksadıyla.
- Bağlantı terminallerini lehim yada PCB bağlantı kararını verirsiniz. middle 3 pinlide vidalı terminal vardır.
- Kablo tarafında ü farklı bağlantı tipi vardır. Screw (Döndürerek), Lock Bayonet (Yarım çevirmeli), Push Lock (itince kitlenir) buna karar vermelisiniz.
- Kablo tarafını fabrikadan kablolanmışmı yoksa farklı kablo uzunları sebebiyle lehimleri kendiniz yapmak isteye bilir ve saha montaj yani field installable seçimini yapabilirsiniz.
Diğer markalarda lehim atılırken pinlerde erime ve kırılmalar olmakta Chogori su geçirmez konnektörlerinde bu tür problem yaşarmıyım?
- Hayır Chogoride böyle bir problem yaşamassınız çünkü Chogori su geçirmez konnektörlerin pinleri silver bronz olup altın kaplamadır.
Diğer markaların pinleri yerinde oynuyor buda probleme sebeb oluyor Chogori su geçirmez konnektörlerinde böyle bir problem varmı?
- Hayır, genelde kullanıcılar IP su ve toz yalıtım değerleri panelin içi için yalıtım sanırlar ama bu düşünce eksik aynı zamanda konnektörün içindede yalıtım gereklidir, bu yüzden Chogori firması tüm ürünlerinde iç terminal kısmına epoxil silikon uygular. ve bu sayede pinlerde yerinde oynamaz.
Dış mekan su geçirmez konnektör Marka seçiminde en çok neye dikkat etmeli?
- UV yalıtıma. Konnektörün kasası plastik materyaldir ve güneş ışınları soğuk sıcak iklim değişiklikleri konnektörlerin kasasını yıpratmaktadır (çatlama ve sonrası parçalanma ) meydana gelir. Chogori firmasının kullanmış oldu kasa materyali PA66 dır tam anlamıyla UV yalıtımlıdır. bunu kalitesini anlamak için markaların plastik kasalarını elinize alın materyal farkından aradaki farkı hemen anlarsınız. Chogori firması ürünleri için 5 yıl garanti vermektedir. 

su geçirmez konnektör, water tight connectors, watertight connector, sugeçirmez konnektör, waterproof connectors, water proof connectors, IP67 connectors, led konnektörleri, led konnektör, dairesel konnektör, IP68 connectors, led connectors, economic led connectors, connectors turkey, connector china, chogori connectors, industrial connectors, endüstriyel konnektörler, suya dayanıklı konnektörler, su altı konnektörler, under water connectors, IP67 konnektörler, IP68 konnektörler.